Povinnosti řidiče

            Kromě banalit, jako je platný řidičský průkaz a rozsvícená světla, jde i o celou řadu dalších povinností, mezi kterými vyčnívá hlavně povinné ručení. Vyčnívá, protože za něj musíme rok co rok platit. Skýtá velký prostor k ušetření, byť se mu nikdy zcela nevyhneme. Tento prostor se pokusíme naplnit dobrými radami a tipy, díky kterým se vám podaří cenu za pojistku svého vozu stlačit na minimum.

Povinnost s výběrem

            Ač jde o povinnost, stále máte velkou porci svobody. Můžete si totiž vybrat, u koho svůj vůz pojistíte. A když si uvědomíte, kolik komerčních pojišťoven na našem trhu působí, a že sazby povinného ručení už nejsou určeny zákonem, vyplyne vám z toho, že zde funguje velmi silné konkurenční prostředí. Cena se v takovém prostředí snižuje, služby zkvalitňují. To je naštěstí i případ povinného ručení v několika posledních letech. Vyhraje u vás tradiční Česká pojišťovna, nebo dáte přednost progresivnější AXA pojišťovně? 

Vybírat má smysl

            Nabídky jednotlivých pojišťoven se přitom od sebe výrazně odlišují. Šíře služeb je většinou pro běžného řidiče dostatečná u všech, liší se hlavně cena. Na tu má vliv celá řada faktorů, přičemž každá pojišťovna dává každému z nich různou váhu. Z toho všeho vyplývá situace, kdy je jedna pojišťovna vhodná pro jednoho, ale za to zase naprosto předražená pro druhého řidiče. Pro majitele vozidel je pak nejdůležitější „objevit“ právě toho poskytovatele, který mu dokáže nabídnout nejlepší cenu. 

TIP:  Většina z nás využívá zbytečně drahé pojištění! Dejte si čas a zamyslete se, jestli je vaše pojišťovna pro vás to pravé. Nostalgie tu nemá své místo, o bonusy za délku bezeškodného období při přechodu ke konkurenci také neztratíte. V dalších článcích na našem webu objevíte spoustu rad, jak si takové hledání ušetřit.