Pojištění vozidel přes internet

Sjednáváme-li pojistku našeho auta po internetu, můžeme výrazně ušetřit. Podívejme se, jak na to, kolik ušetříme a jaké další výhody to skýtá.

Povinné ručení srovnání produktů

            Velkou výhodou sjednávání po internetu je přehled, který můžeme snadno získat. Pojišťovny na svých stránkách prezentují své produkty, detailně (někdy i méně detailně) je popisují a díky jednoduchým kalkulátorům si můžeme vypočítat, kolik zaplatíme, aniž bychom tím ztráceli čas na pobočce. Jde to dokonce ještě snadněji, ale tomu se věnuje speciální článek o srovnávačích povinného ručení, doporučuji jej přečíst.

Jednoduché sjednání

            Pokud se rozhodnete, není nic snadnějšího, než svou volbu také uskutečnit a získat během pár minut platné povinné ručení. Postup je jednoduchý:

  • V online formuláři vyplníte všechny údaje, které slouží k vaší identifikaci a výpočtu ceny povinného ručení.
  • Produkt si zakoupíte a zaplatíte.
  • Platba může probíhat bankovním převodem (to obvykle pár dnů trvá)…
  • …nebo platební kartou, která je uzpůsobená k platbě po internetu. V takové případě máte dokonce možnost udělat ihned poslední krok, který sjednání povinného ručení korunuje.
  • Vytisknutí zelené karty, po kterém můžete okamžitě usednout za volant. Z nepojištěného vozidla je tedy během několika málo minut automobil, do kterého můžete bez problémů nasednout a vyjet s ním na silnice.

Jednodušeji už to opravdu nejde a celý proces skrývá ještě jednu výhodu. Pojišťovny vás za tuto samostatnost odmění slevou. Ta se liší u jednotlivých pojišťoven. Například ČSOB poskytuje za online sjednání slevu 10%, což pár stovek ročně znamená, a proč toho nevyužít. Obecně se tato sleva pohybuje v rozmezí 0-15%. Můžeme tedy rozhodně pojištění online doporučit.

fabia